Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
антисептик в домашніх умовах антисептик в домашніх умовах

Суспільство

Антисептик: де купити та як зробити в домашніх умовах

Опубліковано

Щоб захистити себе від вірусів і мікробів важливо регулярно обробляти руки антисептичними засобами. І не лише в період поширення COVID-19. Проте, зараз полиці магазинів та аптек пустують. А мозговиті бізнесмени продають їх утридорога, або запускають акції “купи у нас один товар і отримай антисептик у подарунок”. Щоб ви не витрачали купу грошей, ми розкажемо вам про українських виробників антисептиків і про те, як зекономити та зробити антисептик у домашніх умовах.

Як правильно користуватись антисептиком?

Антисептик — це засіб, який обов’язково повинен бути в сумці чи рюкзаку кожної людини. Адже це чудовий варіант очистити руки, коли поблизу немає мила з водою. Проте, більшість нехтують таким елементарним засобом гігієни, а б’ють на сполох, коли по світу розповсюджуються віруси.

Уляна Супрун на своїй сторінці в Фейсбук поділилась, як правильно користуватись антисептиком, адже просто потерти руки 3 секунди не допомагає.

Центр громадського здоров’я України дає такі рекомендації для вибору та користування антисептиком:

  • Не кожен антисептик, який продають майже на кожній касі в супермаркеті, впорається зі збудниками. Обирайте той, який містить від 60–80% спирту або містить 2% хлоргексидину.
  • Антисептик має покривати всю поверхню шкіри рук. Для цього слід використовувати 3 мл розчину, а це не менше 24–27 “пшиків” кишеньковим диспансером (це той, що з дозатором). Якщо у вас такий, то просто відкрутіть дозатор та вилийте на руки не менш 3 мл. До речі, правильну кількість антисептика зазвичай вказують на інструкції до виробу.
  • Обробляти руки слід не менше 30 секунд. Це справді важливо, інакше небезпечні мікроби можуть вижити.
  • Багато бруду збирається під нігтями, тож особливу увагу варто приділити їхньому очищенню.
  • Якщо часто користуйтесь антисептиком, то застосовуйте крем для рук, щоб уникнути підсушування та утворення тріщин шкіри.
  • Тримайте антисептик якомога далі від маленьких дітей. Ці симпатичні баночки дуже притягують малечу, але спирт, який є в антисептику, дуже токсичний.

Антисептики засоби на основі спирту можуть швидко зменшити кількість мікробів на руках у деяких ситуаціях, але вони не панацея від усіх видів мікробів. Для видалення деяких з них ефективніші старі добрі мило та вода. Тому не нехтуйте цими видами гігієни, якщо вони доступні. Особливо віддавайте перевагу милу та воді, якщо:

  • Руки помітно брудні або жирні.
  • На шкіру потрапили шкідливі хімічні речовини, пестициди та важкі метали.

Як зробити антисептик в домашніх умовах?

Полиці супермаркетів та аптек пустують на наявність антисептиків, а хтось продає їх втричі дорожче. Тому, рекомендуємо зробити антисептик в домашніх умовах. Не хвилюйтесь, інгредієнти доступні для кожного і купити їх можна у будь-якій аптеці. ВООЗ дала свій простий рецепт. Щоправда, тут рецепт антисептика на 10 літрів, але ми поки обійдемось літровим.

Рецепт №1

Отже, для приготування антисептика вам знадобиться:

  • етиловий спирт 96% (833 мл)
  • перекис водню 3% (42 мл)
  • гліцерин 98%  (15 мл)

Спирт, який призначений для виготовлення антисептика, налийте у тару до градуйованої відмітки. Після цього додайте перекис водню і гліцерин. Для цього використовуйте мірну ємність.

Потім додайте трохи дистильованої чи просто кип’яченої води. Щоб уникнути випаровування, одразу закрийте посудину з антисептиком кришкою чи корком. Розчин краще змішати, а потім розлити в невеликі ємності, які зручно буде носити з собою. Готові герметично закриті пляшечки потрібно відкласти на 72 години. За ці три дні бактеріальні спори, які могли бути у посуді чи в спирті, загинуть і антисептик повноцінно буде виконувати свою функцію

Антисептик в домашніх умовах. Рецепт №1

Рецепт №2

Є ще один простий рецепт як приготувати антисептик в домашніх умовах.

  • Медичний спирт 90% (50 мл)
  • Гліцерин (30 мл)
  • Ефірна олія (апельсинова, ванільна, м’ятна)

Ретельно змішайте всі компоненти та перелийте у потрібну вам ємність, яку зручно брати з собою. Ефірна олія в антисептику переб’є різкий запах спирту, тому обирайте на власний смак.

Усі компоненти вказані пропорційно. На вказану кількість вийде близько 85-90 мл антисептику.

Рецепт №2

Рецепт №3

  • Спирт (3 частини)
  • Гель алое вера (1 частина)
  • Ефірна олія

Змішайте всі інгредієнти між собою та розлийте у потрібну ємність. До речі, деякі олії мають протимікробну активність проти вірусів, тому можна обрати лаванду, чебрець, чайне дерево, евкаліпт чи вашу улюблену. Компоненти вказані пропорційно. Наприклад, 30 мл спирту + 10 мл гелю алое вера + пару крапель ефірної олії. Такої кількості вистачить для звичайного фракончика (50 мл) з антисептиком.

Антисептик Рецепт №3

Українські виробники антисептичних засобів

антисептик в домашніх умовах

В Україні є чимало виробників антисептичних засобів, тому не обов’язково закуповувати їх з-за кордону. І поки уряд пообіцяв нам розв’язати проблеми виробників, ми вирішили розказати про деякі з них.

УкрДез

ТОВ “УкрДез” — це виробник миючих, дезинфікуючих та антисептичних засобів нового покоління на ринку України.

Компанія займається розробкою, виробництвом, реалізацією професійних миючих та дезінфікуючих засобів широкого антимікробного спектра дії. Продукції “УкрДез” немає на полицях мас-маркетів, але замовити дезінфікуючі засоби можна через сайт, або за номером телефону.

Тут продаються антисептичні та дезінфікуючі засоби у великих тарах, тому запасів вистачить надовго. Літр антисептика коштує, в середньому, 225 гривень.

Біоцид

Компанія виготовляє антисептики та дезинфікуючі засоби з хлором та без, а також тести на визначення концентрації реагента “Акватон-10” в воді.

Українська група компаній “Біоцид”, в яку входять НТЦ “УКРВОДБЕЗПЕКА”, НВП “Біоцид” і НТЦ “Вербена”, розробляє, виготовляє і впроваджує сучасні засоби дезінфекції, антисептики та реагенти, які застосовують на виробництві та в місцях громадського користування, у сфері громадського харчування та в спортивних організаціях, для побутових повсякденних потреб і в дитячих установах.

Замовлення можна зробити на сайті, або інтернет-магазинах. Коштує антисептик, в середньому, 75 гривень (флакон 100 мл).

Saaniti

Український бренд Saaniti розробляє антибактеріальні гелі для рук для гігієнічної обробки долонь. Він ефективно дезінфікує, освіжає і залишає приємний аромат. У складі антисептику є рослинна олія жожоба, яке пом’якшує шкіру рук.

Купити антисептичний гель від цього виробника можна у них на сторінці, або у мас-маркетах (“Червоний маркет”, “СвітХім”, “Копійочка”). Коштує від 30 гривень.

Крім цього, бренд проводить колаборації з блогерами, тому на етикетці санітайзеру можна побачити улюбленого українського інфлюенсера.

Вік-А

Антисептики від цієї фірми ви точно бачили на касах супермаркетів чи невеликих магазинчиків під торговою маркою “Манорм”. “Вік-А” – торгова марка засобів особистої гігієни, яка заснована у 2010 році. Основним направленням компанії є виробництво антисептиків, мила та піни для рук.

Дезинфікуючі засоби компанії призначені для всього спектру дезінфекційних заходів – від поточної, профілактичної, швидкої дезінфекції поверхонь, стерилізації інструментів та виробів.

Коштують антисептики, в середньому, 60 гривень. Купити можна в аптеках вашого міста, мас-маркетах та інтернет-магазинах.

A. SEPT

Ефективність та безпечність продукції цього виробника підтверджена МОЗ України. Компанія A.Sept заснована у 2006 році спільно з німецькими та голландськими партнерами та є підприємством, що виробляє антибактеріальну продукцію, що захищає населення від вірусів, бактерій і грибків.

Кожен продукт створюється за рецептурою провідних європейських компаній. Мікробіологічна лабораторія, акредитована COFRAC, тестує продукцію на ефективність щодо захисту проти всіх відомим штамів мікробів, бактерій і вірусів.

Невеличкий флакончик антисептика коштує 152 гривні. Замовити можна на сайті.

Суспільство

Коргі Лакі з України став моделлю для пам’ятника королеві Єлизаветі II в Англії

Опубліковано

Українець по імені Коргі Лакі відзначився як одна з моделей для пам’ятника королеві Єлизаветі II, який недавно було відкрито у британському графстві Ратленд.

Про це повідомляє BBC Україна.

Фото: Getty Images

Про памʼятник

Бронзовий пам’ятник, який встановили поруч з бібліотекою в Окемі, став центром уваги під час офіційного святкування дня народження королеви, на яке зібралося чимало людей. Художник Хайвел Претлі зобразив королеву, оточену трьома коргі – її улюбленцями.

За інформацією ВВС Україна, однією з моделей для королівських собак став пес українки Антоніни Кириленко.

Читати також: Резиденти “Дія.City” анонсували спілку Diia.City.Union для розвитку IT: що це означає

Коргі Лакі

Одного дня чоловік Антоніни вирішив взяти собаку по кличці Лакі із собою на роботу, прогулятися через парк. Там їх зустрів скульптор Хайвел Претлі. Лакі став моделлю для постаменту пам’ятника, ставши прототипом для коргі, який стоїть на задніх лапах.

Фото: Антоніна Кириленко

Скульптор уважно вивчив поведінку та особливості песика, грався з ним і зробив багато фото, щоб якомога точніше відтворити його у скульптурі. Родина Лакі була постійно на зв’язку з митцем та бачила весь процес створення монумента: від маленької глиняної скульптури – до відлиття бронзової статуї. Результат, за словами Антоніни, перевершив усі їхні очікування.

Нагадаємо, що в Києві покажуть фотовиставку про знищену росією українську культурну спадщину.

Фото: Getty Images

Читати далі

Суспільство

В Київ Цифровому запустили опитування щодо перейменування вулиць

Опубліковано

Голосування щодо перейменування 19 топонімів у застосунку “Київ Цифровий” триватиме до 12 травня.

Про це повідомляє Київська міська рада.

Як зазначив заступник міського голови – секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко, важливо почути думку мешканців столиці перед тим, як депутатський корпус Київської міської ради прийме рішення про перейменування цих міських об’єктів.

Варіанти змін

Пропозиція змінити назву площі між вулицями Січеславською та Кирпи на честь Північноатлантичного альянсу внесена. Крім того, киянам запропоновано обрати нові назви для вулиць Тургенєва, Пушкіна, Брюсова, Боткіна, Крилова, Нахімова, Достоєвського, Єсеніна, Ковалевської, Чаадаєва та Заслонова.

Читати також: Резиденти “Дія.City” анонсували спілку Diia.City.Union для розвитку IT: що це означає

Також, пропонується перейменувати вулицю Станіславського на вулицю Богдана Ступки. Представники театру імені Івана Франка зауважують, що саме на цій вулиці проживав Ступка і працював у театрі протягом понад 30 років. Вони вважають, що це буде відповідним і символічним кроком для всього театрального мистецтва, якщо ця вулиця отримає ім’я великого українського актора.

Користувачі застосунку “Київ Цифровий” можуть обрати варіант, який, на їхню думку, є найбільш доцільним для перейменування конкретного топоніма. Для участі в голосуванні потрібно перейти до розділу “Електронна демократія”, обрати “Опитування”, переглянути перелік назв та проголосувати.

Як проголосувати

Для того, щоб проголосувати в додатку “Київ Цифровий”:

  • обирайте “Електронна демократія” ⟶ “Опитування”;
  • переглядайте перелік назв і натискайте “Проголосувати”.

Нагадаємо, що виробники дронів можуть отримати гранти на 80% від вартості проєкту.

Також ми повідомляли, що демо гри Threads of War про звільнення України від окупантів вже доступне на платформі Steam.

Фото: Київ Цифровий

Читати далі

Суспільство

В Києві покажуть фотовиставку про знищену росією українську культурну спадщину

Опубліковано

Четвертого травня в столиці буде представлена фотовиставка, на якій буде представлено фотографії, зроблені 65 журналістами, які зафіксували воєнні злочини РФ щодо культурної спадщини України.

Про це повідомляє Інститут масової інформацію.

Про акцію

Інститут масової інформації (ІМІ) та UNESCO звернулися до українських журналістів, репортерів і фотографів з проханням задокументувати наслідки шкоди, яку російська агресія завдала церквам, театрам, бібліотекам та культурним діячам.

Виставка об’єднала роботи 65 фотожурналістів. Через об’єктиви їхніх камер ми бачимо пошкоджені фасади церков, розбите скло культурних центрів, обвалені стелі театрів та попелом засипані бібліотеки. Саме вони зафіксували роботу художників, перформерів, культурних діячів і волонтерів, які продовжують працювати в умовах війни.

Читати також: В Україні покращився політичний та безпековий показники в Індексі свободи слова: дослідження

Як потрапити на виставку?

Виставка працюватиме в Національному музеї мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків з 4 травня до 19 травня включно.

Адреса: вулиця Терещенківська, 15. 

Час роботи: з 10:30 до 17:00, четвер з 12:00 до 19:30 (понеділок, вівторок – вихідні).

Вхід вільний.

Проєкт реалізує Інститут масової інформації за фінансової підтримки UNESCO Heritage Emergency Fund та народу Японії.

Нагадаємо, що в Харкові стартував кінофестиваль, присвячений музиці та культурі.

Також ми повідомляли, що в Україні покращився політичний та безпековий показники в Індексі свободи слова: дослідження.

Фото: Валентин Кузан

Читати далі